ҚалыптастыруОрта білім және мектеп

Схема талдау сабақ. МЫСАЛ сабақ талдау (ҒЭҚ)

Қазіргі жағдайда орта мектеп директорының орынбасары қызметін спектрі кең жатыр. Осыған байланысты, үнемі сол сіз аз уақыт жұмсайды және қалай және қандай сыныпта оқыту әдістері туралы қосымша ақпарат алуға мүмкіндік береді бақылау үшін жаңа жолдарын табу керек. Тиісінше, тиісті және ойластырылған схемасы сабақ талдау осы мәселемен жеңе көмектеседі.

талдау жалпы жану

Ол ГЭФ пайдалану талап екені белгілі жүйе қызметі көзқарас дамыған және жетілген жеке студенттік айналып бағытталған оқыту. зерттеу үшін қызықты, және педагог өнімділігі, уақтылы керек, бірақ «жұмсақ» басқару болды. қалай, сурет ретінде, сабақ ұйымдастыру және оқу-әдістемелік материалдарды тарату, сондықтан олар мұғалім мен оқушының өзін пайдалануға оңай болды: бар көптеген сұрақтар бар.

Біз мұғалімдердің ГЭФ және тәжірибе ұсынымдарына негізделген қысылған және классикалық сабақ талдау схемасын ұсынамын. Бұл даму қарамастан, оның тақырыбы мен назарында, тез және толық іс жүзінде кез келген сабақты талдау көмектеседі.

Сабақтың құрылымы

Біріншіден, міндетті студенттермен әрбір «отырысы» болуға тиіс, қандай қадамдар, компаниясының осы айналысайық. Осылайша, жалпы ұсынымдар болып табылады:

  • ұйымның кезең.
  • мақсаты мен беру сабақ мақсаттарын, студенттік мотивация жүргізу. Бұл кезеңде дұрыстығы өте тәуелді. Мысалы, әдебиет сабағына талдау арқылы, мұғалім өз Оқушылар Ерiктi тырысады кіріс деректер мен сөздерге назар аудару керек.
  • білім өзекті жүргізу. Басқаша айтқанда, осы уақытта студенттер олар қазірдің өзінде нысан картасын сіңіріледі жылы «ендіру» керек екенін, жаңа ақпарат береді.
  • Оқушылар оқу-әдістемелік материалдарды оқу, деректерді білу, әдебиет және пән терең танысуға оқыңыз.
  • Мұғалім, жетекші сұрақтар қойып, біз оның ойыншылар жаңа материалды үйренді қалай тексеріңіз.
  • қорытындылар шоғырландыру жүргізілді.
  • Жаңа үй тапсырмасы ескере отырып, барысында студенттер тереңірек пән танысты және өз онымен жұмыс істеуге үйренеді.
  • Рефлексия. Студенттер барлық естіген және көрген, тұжырымдар жасалған талдау.

білім барынша шоғырландыру жету үшін қалай?

шынымен ақпаратты ішкі және болашақта оны пайдалану үйренді балаларға, біз үлкен күш салу қажет. Практика осы бір сабақ жеткілікті анық емес екенін көрсетеді. Біз екінші, құлыптау қажет. Жалпы, оның құрылымы, жоғарыда дерлік бірдей, бірақ ГЭФ студенттерге фиксингтің үшін жағдайлық тапсырмалар беріп ұсынады: стандартты және өзгертілген. Сондықтан Сіз анық балалар шынымен бүкіл материалдың көлемі үйренді және оларды пайдалануға болады екенін көруге болады «саласындағы». Бұл өте маңызды болып табылады.

Осылайша, біз түсіндік сабақ құрылымы. Бірақ Сабақтың бұл байланысты талдау диаграммасымен? Бұл оңай: классикалық құрылыс оны білмей, ол тексеру және бақылау нәрсе қиын болады. Біз пән танысу жалғастыру.

ГЭФ сабақ талдау міндеттері

неғұрлым толық курс көп құзыретті және дәлелді ұсыныстар оқытушыға берілуі мүмкін, белгілі бір таптың саралайтын болады. Олар ол өз сыныптарда береді материалды жеткіліксіз қорыту жетекші, проблемаларды себептерін анықтау үшін өнерін (әсіресе жас) көмектеседі. Сонымен қатар, жұмыстағы кемшіліктерді тұрақты жою тек ол неғұрлым тиімді жасауға, сондай-ақ қатты мұғалімнің өзін-өзі күшейту болмайды.

Бұл біз сабақ талдау схемасы көрсетуге, сондай-ақ дамыған қабілеті көздейді ұсынуға деп ескертеді қажет. Осы шеберлік жоқ өз істен мен қателіктер түсіру және бағалау үшін «жалтақтап» мүмкін емес.

Неге бұл істеу керек?

Сондықтан, зерттеу жүргізу тренингтер сапасы мынадай баға жетпес мүмкіндіктерді қамтамасыз етеді:

  • екі оқушылар мақсаттары мен міндеттерін орнатуға және Оның алдында қалай үйрену.
  • мәселелерді шешу оқыту таныстыру және жылдамдығы шарттары мен әдістері арасындағы байланысты көре біліңіз.
  • практика мұғалімі пайдаланылатын кез келген оқу-әдістемелік әдістерін қолдану әсер болжау және болжап қалыптастыру қабілеті.
  • Соңында, көптеген студенттер үшін қарапайым шындықты жеткізуге жалғыз жолы: тез сабақтың басында, ол белгілі бір пән бойынша бағдарланған болады оңай, және барлық байланысты секторларында жалпы ережелер «ұстап». Бұл мамандар кейде «жазға арналған» сөзбе қайта жаңартылады тиіс бүгінгі күрделі қоршаған ортаға, әсіресе маңызды болып табылады.

Бұл біз әмбебап жоспарын ұсынуға екенін түсіну маңызды. Атап айтқанда математика Сабақтың талдау үшін негіздемелік орыс тілі Сабақтың аудит айырмашылығы жоқ. материалды тұсаукесеріне көзқарас бірдей, және кез келген жағдайда, ол қызығушылық және болашақта оларға пайдалы жаңа материал, үйренуге деген ынта бар балаларға қажет.

Мен не істеуім керек?

Осылайша, біз талдау әдістемесі тікелей ісі бастайды. Біріншіден, селективті фрагменттері сыныптар зерттеген. олар осы мүмкіндігі үшін бар, қандай студенттер білу үшін сарапшы. Алайда, тіпті оған назар аудару керек. Сабақ барысында мынадай әдістері пайдаланылуы тиіс:

  • Ақаулық диалог. Бұл жағдайда, ол студенттің кейбір атипті міндеті қояды. Ол сыныпта алған ақпаратпен, шешім табу қажет. дәстүрлі емес тәсіл және зеректігімен қош келдіңіз. сабақ талдау (жоғарыда 9 сынып немесе) студенттер мен (кәсіби бағдар жағдайда) кәсіпорынның өкілдерінің кездесуінде бір мезгілде жүзеге асырылады Бұл әсіресе жақсы.
  • Өндірістік оқу. Атауынан көрініп, студент ең өзекті ақпаратты анықтау, мәтінмен тығыз жұмыс істейді. барлық үздік, қашан бұл қадам проблемалық диалог алдында: сондықтан сіз жаңа материалды меңгеру толықтығы анық көруге болады.
  • Рефлексия немесе білім беру табысқа бағалау. Оқушылар болашақта оларды болдырмау жолдары туралы қорытындылар, барабар оған кемшіліктер мен кемшіліктерді анықтау арқылы жүзеге асырылады жұмысын бағалау үшін үйренеді. Өте жақсы, егер бір мезгілде негізгі балл жазылған, және әрбір бірнеше зерттеулер студенті, ол жасалған ескертулер ұстануға басқарады қаншалықты жақсы тексеру болып табылады. мектепте талдау Сабақтың Бұл схема оқыту осы түрінің практикалық мәні көрсетуге балаларға мүмкіндік береді.

Қандай мүмкіндіктер сабақ барысында оқытушының орындауға керек?

Онда бірнеше болып табылады, және олар барлық бірдей маңызды. Ең классикалық және айқын ерекшелігі - нормативтік. Ол мұғалім мақсаттар қояды және жалпы етеді болып сабақ жоспарын, ол сондай-ақ студенттер алдыңғы сессияларында олардың алдында қойылған проблемалар жеңген қаншалықты жақсы анықтайды. Басқаша айтқанда, ол аудиториялық және үй тапсырмасын бағалау қояды.

танымдық - Бірақ көптеген толығымен екінші функциясы туралы ұмытып. Ол аң немесе оның жоқтығы, оқушылар жаңа нәрселерді үйренуге болады, мұғалімге байланысты.

Кейде мұғалім тіпті негіздерін түсіндіруге болады ішекті теориясы болып табылады қызықты әңгіме айналды, және өнер бірі зерттеу тіпті қызықты жұмыс нақты азаптау айналдырмай қабілетті. Осы сабақ талдау мысал оны ұстап адамның қаншалықты маңызды жеке Шарм және харизмасын көрсетеді.

Ол бір нәрсе түсіну маңызды болып табылады. Бұл функцияны іске асыру дәрежесін талдау кезінде, сіз адам оларға материалды түсіндіруге практикалық қырларын аша аласыз қанша қарастыру қажет. құрғақ электролиз теориясының негіздерін айтып Мысалы, егер, тек ең тұрақты студенттер құбылыстың мәнін түсінуге тырысады. біз сол процестер қандай туралы егжей-тегжейлі айтатын болсақ, олар ағын су мен ас тұзының маңызды заттардың бірқатар өндіруге пайдаланылуы мүмкін, мысалы, автомобиль батареяларын жылы, мүдделі тараптар әлдеқайда көп болады. Бұл сабақ талдау ең табысты үлгісі болып табылады.

оқушылары арасындағы қарым-қатынас және өзара қарым-қатынас туралы

үшінші функциясы - коммуникативтік. Ол сондай-ақ балаларға арналған ауыр салдарларға әкелетін көптеген мұғалімдер назар аудару жоқ. оқытушының осы рөлін мақсаты сол уақытта қарапайым және күрделі болып табылады. Ол басқаларға өз идеяларын әкеліп, дұрыс сөйлеуге үйрету керек, және аудитория алдында сөз сөйлеу тартынба. Бұл жағдайда біз «әмбебап спикер» құру туралы айтып емес, тіпті: қате идеясы қандай білдіруге студент, оның теориясының дәлсіздіктер туралы қорытындыға келді және назарға қарсыластарының қарсылықтарын қабылдауға бірге, оның достары оны талқылау мүмкіндігіне ие болуы тиіс.

адам бала кезінен осы үйренуге болмаса, жақсы ештеңе ол күтіп болмайды. Немесе ол кез келген жорамалдар жасауға қабілетсіз, «сұр тышқан» айналады, немесе, керісінше, басқа адамдардың пікірлері демагог толық шыдамсыз болады. Ал мұнда желісі, ол, өте жұқа ретінде көрінуі мүмкін оғаш қарамастан,. бастауыш мектепте сабақ өткізілді, егер Бұл талдау, әсіресе терең болуы тиіс, ол, әсіресе шынайы болып табылады.

жеке функциясы

Біз кездейсоқ жеке элемент ретінде асырылады емес, сондай-ақ мұғалімнің рөлін мәні әсте қиын. оны қабылдамау қалай? мұнда оқытушының міндеті моральдық, жауапты, өзін-өзі жеткілікті адамды қалыптастыру болып табылады. Әрбір бала бірегей болып табылады, сондықтан ол істеу оңай емес. Атап айтқанда, қиындық көптеген мұғалімдер, саналы немесе бейсаналық, белгілі бір «таңдаулылар» таңдау фактісі бойынша, қатынасы, өйткені кейбір тұлғалық қасиеттерін жақсы жатыр.

Қалай болғанда да, бұл еліміздің барлық мектептерінде оқыту тәсілдерін зерделеу көп уақыт жұмсадық ГЭФ көптеген сарапшылардың тұжырымдар. Ол өз талаптарын негізінде болып табылады және жасалған жоспардың талдау осы материалдың бір бөлігі ретінде ұсынылатын сабақтың.

Бұл мұғалімнің органының түсуіне, студенттер әлдеқайда сыни Сөздері мен істері бар, класс қалған қабылданады дұшпандық бұл жағдай ретінде, болуы тиіс емес. Барлық осы толығымен класымен жұмыс істейді және олардың балалары жаңа материалды беруге елеулі кедергі болып табылады. Осылайша, біз жалпы ақпарат аштым. қарындаш және қағаз үшін Осыдан кейін мүмкін. Олар талдау әрбір элементі үшін ұпай орналастырылған қажет болады.

Маңызды! Бұл жағдайда, барлық әдеттегі бес балдық жүйе бойынша бағаланатын емес, бірақ тек екі-нүктесі бойынша (2 0). Ол келесі критерийлер басшылыққа тиіс: «0» болса, сабақтар толық стандарттарға сай емес. «1» болса, онда ол толық сәйкес келмейді. Осылайша, «2» рейтингтік бәрі тамаша атқарылды дегенді білдіреді. Сондықтан, бұл сабақтың талдау схемасын білдіреді? Үлгі жеке сабақтың әр кезеңінде қарастыруды қамтиды.

талдау сынып кезеңдері

Қадам нөмірі бір: класс сапасын бақылау, (, білім беру, дамыту және білім беру) сабақ арқылы орындалуы тиіс функцияларын зерттеу орындау. ол қисынды ұйымдастырылған қалай, ақпаратты ұсыну тәртібімен, және басқа да маңызды факторлар: білім беру процесінің өзі ұйымдастыруға назар аударыңыз. Соңында, осы кезеңде ең бастысы: олардың екеуі де неғұрлым толық және тиімді жаңа материал оларды игеруді берілуі мүмкін, сондықтан қаншалықты жақсы мұғалім, студенттерді ынталандыру болады. мақсат үшін, ұйымдастыру және мотивация дәйекті ұпай қойылады.

Енді жаңа ГЭФ талаптар талданады сынып сәйкес назар аударыңыз. Бұл кезеңде, бірнеше сұрақтарға жауап:

  • мұғалім соңғы білім беру стандарттары мен әдістемелер бағытталған ма. Әрине, 1 сыныпта сабақ талдау осындай қатаң талаптар тарту тарту емес, бірақ орта мектепте сынақ сабақ жағдайда ол назар аудару қажет.
  • әмбебап білім беру іс-шаралар (ACU) балалардың қабілеттерін қалыптастыру. Жай тез оқытылған ма, қоюға және дұрыс түрлі ситуациялық шешуде олардың ұсынған ақпаратты пайдаланамыз.
  • жобалар, ғылыми-зерттеу: Бұл, оқытудың жаңа тәсілдерін өте маңызды практикалық қолдану болып табылады.

әрбір қосалқы баллдық орнатылады үшін өткен жағдайда, сондай-ақ. Келесі кезеңде сабақтың өзі мазмұны кезде. Сондықтан, тағы не сабақты схемасын талдау жатады? Осы қағаз беттерінде біз ұсынған үлгісі сабақтар өткізді тақырыптар терең батыру қамтамасыз етеді.

тұрақты Сабақтың ғылыми негізділігі

Біріншіден, азық материал ретінде тексерілген ғылыми деректерді сәйкес келеді. Қалай мақсаты осы мәселені қарау мұғалімі. Соңында, сондай-ақ сабақ бағдарлама талаптарына мазмұнына сәйкес келеді. Ол тым жақсы емес екенін, сондай-ақ, ұмытпайды көп. Ал (ГЭФ соңғы талаптарына сәйкес), сіз сыныпта қажет оқу-жаттығу жиынының аясында берілген ақпарат сәтті «далалық» жағдайында оның ересек өмірге оқушысы пайдаланылуы мүмкін деген ықтимал практикалық жағдайлар ретінде көрген.

Соңында, бағдарламаның сабақтар логикалық байланысты болуы керек. Бұл шәкірттердің түсіну аудиториялық ақпаратқа берді және ең күрделі, көп ағынға балалардың «түсіністік» процесін жылдамдатады жеңілдетеді. Осылайша, ГЭФ сабақтың арқылы схемасын талдау мынадай нүктелерінің бағалау кезінде Тоқтату қамтиды:

  • ғылыми негізділігі.
  • бағдарламаға сәйкес.
  • Байланыс теориялық және практикалық бөліктерін.
  • Бұрын тақырыптар мен жаңа суреттер арқылы кесіп арасындағы қарым-қатынас. мұғалім бастауыш мектепте сабақ жүргізеді болса, бұл әсіресе маңызды болып табылады. Мұндай зерттеулер талдау мұқият жүзеге асырылуға тиіс.

оқыту әдістемесі

Мұнда назар студенттер осы проблемаларды шешу жолдарын іздеген, онда мастер проблемалық жағдайларды және диалогтар құру қабілетіне табылады. Бұл жаңа ГЭФ талаптарына санатына сондай-ақ болып табылады. ашық сабақ талдау өткізді кезде мен, оған қарап.

дедуктивті және репродуктивті қызметінің қандай пайызы? сұрақтарға мынадай түрлерінің өзара қарым-қатынас туралы оқыту сапасын анықтау үшін ең оңай жолы: «оқып, маған жазып айтып» және «салыстыруға, түсіндіру, дәлелдеу.» Соңғы көп және оларға толық, объективті жауап - жақсы оқыту процесі жүзеге асырылады. Ең бастысы, балалар әлдеқайда жақсы болып табылады және одан толық тіпті күрделі оқу бағдарламасын дайджест. берілген және жыл сайын арттыру бейім болды көлемі ескере отырып, ол өте маңызды болып табылады.

тарихы Сабақтың талдау болса, дәлелдемелер және салыстыру жөніндегі назар жай- тиіс. бұл жағдайда студенттер, тек өткен іс-шараларға болған фактілер жаттап емес, сонымен қатар өз бетімен неге түсінуге болады және неге бұл ақталды.

Акцент, сондай-ақ студенттер мен оқытушылардың өзіндік жұмыстарының қатынасы орналастырылған. Қаншалықты жиі дербес мәселені тергеу және оған қорытындылар оқыдыңыз ба? Оқушылар мұғалімнің мұқият тыңдауға, сонымен қатар өз табылған ғана ақпаратты пайдалана отырып, шешу үшін іздеу ғана емес, мүмкіндігі болуы тиіс. міндетті ГЭФ Сабақтың арқылы схемасын талдау әкеп соғады Бұл іргелі факт.

қорытындысын қалай? Өте жай, әр элементтің аудит ұпайларды қосылады. жақсы - көп жалпы сомасы болады.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 kk.unansea.com. Theme powered by WordPress.